Eylül 2012 Trend Raporu

Lynx Prens Harry’e “Üzgünüz!” diyor
Lynx, The Sun’da örneğine sık rastlanmayacak bir ilanla yer aldı. İlan, geçtiğimiz günlerde Los Angeles’ta bir parti sırasında kadınlarla çekilmiş çıplak fotoğrafları yayınlanan Prens Harry’e bir sesleniş niteliği taşıyor. Unilever’e ait bir deodorant markası olan Lynx ilanda “Lynx Etkisi” sloganıyla yer alan ürün görselinin üzerinde, Prens Harry’den “Eğer bizimle ilgisi varsa, üzgünüz” diyerek, özür diliyor.

Marka, iletişim stratejisine uzun bir süredir “erkekleri kadınlar için dayanılmaz kılan koku” yaklaşımıyla hazırlanmış reklam kampanyalarıyla devam ediyor.

http://www.campaignlive.co.uk/news/1147201/lynx-says-sorry-prince-harry


Old Spice Muscle Music
Old Spice yeni viral kampanyasıyla gündemde. Interaktif videoda Terry Crews’in kaslarına yapıştırılan elektrotlar aracılığıyla müzik yapışı izletiliyor. Ardından, kullanıcıya klavyeyi kullanarak kendi müziğini yapma imkanı sunuluyor. Bugüne kadar videolarını ilk olarak YouTube’da yayınlayan marka, geleneği bozarak yeni interaktif videosunu ilk defa Vimeo üzerinden yayınladı.

http://vimeo.com/47875656

Super Angry Birds – Fiziksel etkileşimli kumanda
Angry Birds tam popülerliğini yitirmeye başladığı düşünüldüğünde bir yenilikle kendini tekrar hatırlatıyor. Oyun bu kez de kullanıcıya gerçek bir mancınık kullanma deneyimini hissettiren güç geri bildirimli USB kumandasıyla gündemde. Kumandayla güç, açı ve tabii ki kuşların özel güçlerini kontrol edebiliyorsunuz.

http://vimeo.com/46975682

Nissan Leaf: Dünyanın en ucuz taksi tarifesi
Ya taksinizi bir tweetle çağırabilseydiniz? Üstelik normal tarifenin altıda biri fiyatına. Nissan yeni %100 elektrikli modeli Leaf’in iletişim kampanyası için Londra’da düzenlediği aktiviteyi dijitale Twitter aracılığıyla yansıttı. Leaf’in kullanımının benzinli araç kullanımından 6 defa daha ucuz olduğunu göstermek üzerine kurgulanan aktivitede, kişiler Twitter aracılığıyla çağırdıkları Leaf taksilerle gitmek istedikleri yerlere çok daha ucuz bir tarife karşılığında götürüldü.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tYWjd0-NuBI

Instacube: Android Instagram Fotoğraf Çerçevesi
Instacube, yepyeni bir Kickstarter projesi. Instacube, Instagram fotoğraflarınızı mobil cihazınızdan kablosuz olarak çekerek orijinal boyutlarının 3 kat büyüklüğünde dijital tuval üzerinde görüntülemenizi sağlıyor. Aynı zamanda çerçevede en sevdiğiniz fotoğrafları beğenme düğmesiyle de dijital dünyanın ritüellerini yerine getiriyor.

http://www.kickstarter.com/projects/1084349160/instacube-a-living-canvas-for-your-instagram-photo

Evernote Moleskine ortaklığıyla: Yeni akıllı defter
Notlarınızı çeşitli formatlarda internet üzerinde tutup onlara pc, mac, cep telefonu, e-posta, vs. gibi farklı platformlardan ulaşmanızı ve notlarınızın senkronizasyonu sağlayan bir yazılım olan Evernote, Moleskine ile dijital ve fiziksel dünyayı bir araya getiren başarılı bir projeye imza attı. Moleskine Evernote mobil uygulaması tarafından tanınan özel bir defter yarattı. Evernote Smart Notebook adı verilen bu defter notların kategorizasyonu gibi fonksiyonları aktif hale getiren özellikleriyle notlarını geleneksel yöntemlerle tutmayı sevenlere dijital dünyaya açılan bir kısa yol sunuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=pNvEyUjrwJA&feature=youtu.be


Yepyeni bir sosyal ağ: Komşular için NextDoor
Komşuların birbirleriyle daha iyi iletişim kurabilmesi için kurulan Nextdoor platformu yepyeni bir sosyal ağ niteliği taşıyor. Üyelerin adres bilgilerini kullanarak yakın komşularını harita üzerinde gösteren sitede, diğer sosyal ağlardan farklı olarak sadece aynı semtte oturan insanlar aralarında iletişim kurabiliyor, onlardan herhangi bir konu hakkında yardım isteyebiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=9V1tlhGjSMc


Microsoft’un logosu değişti
Microsoft 25 yıl sonra logosunu yeniledi. Hemen hemen tüm ürünlerinin yeni versiyonlarının lansmanından önce gerçekleştirilen bu değişim, hem tipografik hem de meşhur Microsoft sembolüne yansıdı. Sembolde bulunan kare renkler şirketin farklı ürün portföyünü sembolize ediyor.

http://blogs.technet.com/b/microsoft_blog/archive/2012/08/23/microsoft-unveils-a-new-look.aspx

Etiketler : , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yanıt Bırak

Trend Raporu’na kayıt ol

Facebook’tan Takip Edin

Twitter’dan Takip Edin