Facebook Mentions’la Canlı Yayın Özelliği

Facebook’un ünlüler için getirdiği yeni uygulaması olan Mentions’ın kullanımı gün geçtikçe artıyor, ünlüler hayranlarına bu yolla ulaşıyor. Facebook şimdi de Mentions’a yeni bir özellik getirerek bu deneyimi bir üst aşamaya taşıdı: Canlı yayın özelliği. Bu özellikle birlikte ünlüler hayranlarıyla anlık iletişime geçebilecek, istedikleri anı canlı olarak paylaşabilecek ve onlarla sohbet edebilecek.

Mentions canlı yayın ile gelen özellikler şöyle:

–          Canlı yayın başladığında hayranların akışına düşecek ve hayranlar yayınla ilgili yorumda bulunabilecek, beğenebilecek ve arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.

–          Sayfada aktif olan ya da iletişime geçen hayranlara canlı yayın başladığında uyarı gidecek.

–          Yayın sırasında kaç kişinin yayını takip ettiği görülecek ve yapılacak yorumlara yanıtlar verilerek iletişime geçilebilecek.

–          Canlı yayın sonra erdikten sonra da yayının videosu sayfada yer alacak ve sayfayı sonradan ziyaret eden kişiler de izleyebilecek.

Mentions üzerinden gelen bu yenilikle birlikte Facebook da Meerkat ve Periscope ile gelen canlı yayın akımına katılmış oldu. Ayrıca canlı yayınları sınırsız süreyle saklama özelliği ile Facebook Mentions’ın bir adım öne geçtiğini söylemek de mümkün.

Tanınmış kişiyseniz ve sayfanız onaylıysa siz de Mentions uygulamasını indirerek canlı yayına başlayabilirsiniz. Ancak Mentions uygulamasının şu an için iOS tabanlı mobil cihazlarda kullanabildiğini hatırlatmakta fayda var.

Ayrıca Facebook Mentions’ı yakın zamanda onaylanmış hesapların kullanımına açacağını da duyurdu. Mentions kullanımıyla birlikte canlı yayın özelliği de onaylı hesaplara gelmiş olacak. Bu durumda markaların hesaplarını onaylatmak için daha çok nedenleri olacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak