Facebook Sayfalarıyla İletişime Geçmede Yeni Yöntemler

İnsanların Facebook üzerinde arkadaşları ve aileleriyle özelden mesajlaşarak iletişim kurmasının temelinde bu yolun daha hızlı ve pratik olması yatıyor. Artık özelden mesajlaşma yöntemi şirketlere ulaşmak için de kullanılır halde günümüzde. Facebook da bu eğilimi görmüş olmalı ki tüketicilerin şirket sayfalarıyla rahatlıkla iletişime geçmeleri için yeni özellikler sunmaya başlamış. Sayfa yöneticileri de bu yolla tüketicilerin soruları ve sorunlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyor.

Sayfalara Lokal Reklamlar Üzerinden Mesaj Atmak

Haber Kaynağı’mıza düşen reklamlar üzerinde bulunan “Mesaj Gönder (Send Message)” butonu ile sayfalara merak ettiğimiz bir konuda mesaj atabilmek mümkün. “Mesaj Gönder” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkacak Facebook Messenger penceresi ile şirket sayfasıyla iletişime geçebiliyorsunuz.

Yorumları Özelden Mesaj Atarak Cevaplamak

Şimdiye dek, sayfa yöneticileri tüketicilerin sayfa üzerinde yaptığı yorumları özel mesaj yoluyla ya da yorum altında cevaplayarak geribildirim yapıyordu. Önümüzdeki haftalardan itibaren sayfa yöneticileri tüketicilerin herkese açık yorumlarını da cevaplayabilecek. Böylece şirket sayfasına yorum yazmayan kişilere de yardımcı olabilecek.

Cevap Vermeye Duyarlı Sayfaları Belirtmek

İnsanlar, bir şirket sayfasına ulaştıklarında ve mesaj atmak istediklerinde sayfanın kullanıcıların mesajlarını cevaplama duyarlılığına ilişkin bir bilgi ile karşılaşacaklar. Kendilerine gelen mesajların %90’ını cevaplayan ve kullanıcılara ortalama 5 dakika içerisinde dönen sayfalar “Very responsive to messages (Mesajları hemen cevaplayan)” nitelemesiyle belirtilecek.

Sayfaların cevaplama oranı, son yedi günlük veri göz önüne alınarak hesaplanıyor. Böylece sayfa yöneticileri artık cevaplama oranlarını ve ortalama sürelerini sayfa istatistiklerinde görüntüleme imkanı bulacak.

Mesaj Yönetimi İçin Yeni Araçlar

Sayfa yöneticilerine yardımcı olmak adına geliştirilen yenilikler ile yöneticiler benzer sorulara verdikleri cevaplarını tekrar kullanmak üzere saklayabilecekler.

Facebook’un insanların ve şirketlerin birbirleriyle daha hızlı iletişime geçmeleri için attığı bu adımlar, bilgi almak ve problemlerini çözmek isteyenleri mutlu edecek gibi görünüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak