Facebook Gönderilerinde Arama Opsiyonu

Facebook’un bu ay itibariyle arama özelliklerini geliştirmesiyle kullanıcılar, artık sadece sayfa ve kişilere değil, belirli anahtar kelimeler kullanarak çeşitli içeriklere de ulaşabilecekler.

Facebook bu gelişme sayesinde kullanıcılara tamamen kişiselleştirilmiş arama önerileri de sunacak. Bu sayede hangi kullanıcının veya hangi Facebook sayfasının belirli bir konuyla ilgili ne gibi içerikler ürettiği görülebilecek. Örneğin kullanıcı, takip ettiği bir televizyon programının son bölümüyle ilgili kimlerin ne yorum yaptığına ulaşabilecek. Arama seçeneklerinin kişiselleştirilmiş olmasının yanı sıra en çok aranan gerçek zamanlı içerikler de takip edilebilecek.

Facebook’ta paylaşılan bir internet sitesi linki, bir anda herkes tarafından tartışılan ortak bir konu haline gelebilecek ve bu tartışma yapılacak aramalar sayesinde herkes tarafından görünebilir kılınacak.

Kişisel kullanıcı profillerinde paylaşılan ve sadece arkadaşlara gösterilecek şekilde ayarlanmış olan içerikler, bu aramalarda görünür olmazken, güvenlik ayarlarında herkese görünür kılınan içerikler ve sayfa içerikleri ön plana çıkacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak