Google’ın Boyundan Büyük İşler İçin Alphabet

Google, 2015’in üçüncü çeyreğine, kendisini de bünyesine kattığı Alphabet şirketini kurarak başladı. Pek çok sektörde alanlarını ve “sınırlarını” oluşturabileceği ve daha geniş bir çerçeveden konuları ele alabileceğini düşündükleri Alphabet’in ilk harfini (G) Google oluşturdu.

Android ve YouTube ataklarından sonra, pek çok sektörde ses getirerek çalışmaları ve yenilikçi bakış açısı ile hızla yayılan ve bu yayılımı belirli bir kontrol altında tutmak isteyen Google’ın Alphabet’i kurma amacı tam olarak da bu. Artık, Google kendi sorumluluğunda olan Chrome, Haritalar ve Android gibi birim işlemler konusunda ilerlerken, Alphabet bunları da kapsayan pek çok alanda çok daha büyük işler peşinde koşacak. Sürücüsüz araçlardan Augmented Reality (artırılmış gerçeklik) çalışmalarına pek çok teknolojik ve geleceğe yönelik büyük yatırımlar bu büyük işlerden sadece bir kaçı.

Alphabet, duyulduğundan beri sektörde trend halinde karşımıza çıkmakta. İyi ve kötü yorumların yanında, Alphabet’ten sonra Google’ın durumunun ne olacağı ve algı olarak nerede yer alacağı; hatta Google’ın kenara atılacağı konusunda pek çok yazı, derleme ve haber de dijital mecralarda yerini aldı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak