Google’dan iPhone’a Özel Klavye Gboard

Google, iPhone kullanıcıları için tasarladığı yeni klavyesi Gboard’u resmi bloğunda duyurdu. Gboard, iOS cihazlardaki standart klavye uygulamasına fazlasıyla benziyor. Mevcut klavyeye entegre olarak çalışan Gboard ile WhatsApp, Facebook veya Twitter gibi uygulamalardan çıkmadan aklınıza takılan herhangi bir konuyu Google’da arayabilir, sonuçları anında karşınızdakilerle paylaşabilirsiniz. Böylece zamanınızı iyi kullanmış ve uygulamalar arasında zorlu bir gezinti yapmamış olursunuz.

Gboard ile klavyenin sol üst kısımda yer alan Google’ın “G” ikonuna dokunarak internette arama yapabilirsiniz. Kullanıcılara parmaklarını klavye üzerinde sürükleyerek daha rahat ve hızlı yazı yazma imkanı veren Gboard, GIF ve emoji arama seçeneklerini de barındırıyor. Bu özellik kullanıcıların yazılarına kolaylıkla GIF ve emoji ekleme fırsatını veriyor. Bunun dışında haber, video, hava durumu, maç skoru, yakındaki restoran, konum gibi bilgileri de kullanıcılar arayıp mesajlarında paylaşabiliyor.

Google’ın yeni klavye uygulaması Gboard, iOS 9 ve üzerini destekliyor. Google Ürün Müdürü Bri Connelly, Gboard’un iOS kullanıcılarına sunduğu özelliklerin yakında Android kullanıcılarına da sunulması yönünde çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Gboard henüz Türkiye mağazasına giriş yapmış değil. App Store üzerinden ücretsiz olarak sunulan ve şu anda sadece ABD mağazasında yer alan Google’ın klavye uygulaması Google Gboard, yakın zamanda Türkiye dahil tüm dünyada indirilebilir hale gelecek.

İngilizce olarak yayınlanan Google iOS klavye uygulaması Gboard’u buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Gboard klavyenin kullanımı ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak