Hayat İnternette Değil, Sokakta!

Parkları, bahçeleri, birlikte vakit geçirmeyi unuttuğumuz günümüz dünyası… Ve bunun farkına varan Brezilyalı abur cubur markası Biscoitos Zezé! Sosyalleşmek için dijital olmayan alanların keşfine çıkan markanın başlattığı kampanya ile bir piknik örtüsü, sosyal etkileşim sağlayan bir yüze bürünüyor ve insanları birlikte oturmaya çağırıyor.

Biscoitos Zezé markasının kırmızı ve sarı renkleriyle tasarlanmış piknik örtüleri, insanları evlerinden çıkarıp parklara ve yeşil alanlara çağırıyor. Social Towel adlı kampanyayla birbirlerini daha önce tanımayan insanlar, yeni arkadaşlıklar kuruyor.

Sosyal medya üzerinden duyurusu yapılan kampanya, yoğun ilgi gördü ve Brezilya’nın diğer şehirlerindeki insanlar da bu sosyalleşme dalgasına kapılarak piknik örtüleri üzerinde derin sohbetlere daldılar.

“İnternetin insanların hayatındaki çoğu zamanı çaldığını düşünüyoruz; bu nedenle şehirde, otobüste, sokağın köşesinde, trafik ışıklarında karşıdan karşıya geçerken insanların birbirlerini görüp sohbet edebilecekleri yollar keşfetmeye çalışıyoruz.” diyor kampanyanın geliştiricisi Ramon Ballverdú.

Hatırlarsanız Biscoitos Zezé’nin insanları sosyalleşmeye çağıran bu ısrarını Ekim ayında da “Karşıya Geç, İltifatı Kap!” başlıklı yazımız ile sizlerle paylaşmıştık. Görünen o ki, marka yaratıcı kampanyalarıyla ilerleyen günlerde de bu konuya değinmeye devam edecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak