Instagram Eski Akışına Geri mi Döndü?

Popüler sosyal ağ Instagram, kullanıcılarından gelen geri bildirimleri dikkate alarak, akışta tekrar yeni gönderilerin üstte olmasını sağlayan algoritmaya geri dönebileceğini duyurdu.

Bu geri dönüş ile beraber akışın daha yeni kalacağı ve ilgilenilen anların kaçırılmamasının sağlanacağı ifade ediliyor. Yalnız Instagram’ın eskiden kullandığımız kronolojik akışa tamamen dönmediğini de belirtelim. Test sürecine başlanılan “Yeni Gönderiler” tuşu ile akışın ne zaman yenileceğini siz belirleyeceksiniz. Yani neyi görmek isteyebileceğinizi artık Instagram belirlemeyecek.

Son yıllarda kullanıcıların oldukça şikayet ettiği, sadece öne çıkan paylaşımları gösteren yeni algoritma ile kıyaslandığında, Instagram’ın bu konuda az da olsa geri adım atması dikkat çekti.

Böylece içeriklerde gezinmek çok daha kolaylaşırken, paylaşımların gözünüzden kaçması da zorlaşacak. Instagram sadece bu haberi vermekle kalmadı; ileriki zamanlarda akışta daha fazla geliştirme yapacağını da açıkladı. Bakalım yeni sürprizler neler olacak?

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak