Instagram Yeni Görünümüyle Karşınızda!

A New Look for Instagram from Instagram on Vimeo.

Instagram, kendinden bekleneni yaptı ve geçen ay duyurduğumuz daha basitleştirilmiş yeni arayüz tasarımını herkesin kullanımına açtı. Son güncellemeyle gelen tasarımsal değişiklik, bir de sürpriz barındırıyordu! Instagram, alışageldiğimiz fotoğraf makinesi şeklindeki logosunu aynı temayı daha minimal çizgilerle betimleyen yeni logo tasarımıyla değiştirdi.

Instagram‘ın kardeş uygulamaları LayoutBoomerang ve Hyperlapse de yeni logo tasarımlarından nasibi aldı. Turuncu, pembe, mavi ve mor renkler arasında geçiş yapan yeni logo, eski logoya göre daha renkler arasında daha fazla geçiş ve zıtlık sunuyor.

Mobil uygulama ve web sitesinde gördüğümüz yeni Instagram arayüz tasarımı ise girişte belirttiğimiz gibi sadeleştirme üzerine. Bu değişimi ikon tasarımlarından siyah renk tercihine kadar görebiliyorsunuz. Instagram’ın yeni tasarım tercihini uygulamada paylaşılan video, GIF ve görselleri daha fazla ön plana çıkarmak için yaptığı görülüyor.

Buton yerlerinde ise herhangi bir değişikliğe gidilmemiş. Böylelikle kullanıcılar eski Instagram alışkanlıklarını değiştirmeden yeni tasarıma kolaylıkla adapte olabilecekler.

Etiketler : , , , , , , , , , , ,

Bir Yanıt Bırak

Trend Raporu’na kayıt ol

Facebook’tan Takip Edin

Twitter’dan Takip Edin