LinkedIn Lookup ile İş Arkadaşlarınıza Bağlanın

Profesyoneller arasında kullanımı gittikçe artan LinkedIn, Pulse ekibi tarafından yeni bir uygulamayla zenginleştirilerek şirket içi iletişimi kolaylaştıran yeni bir adım atıyor. LinkedIn Lookup ismiyle kurulan yeni mikro ağa şirket e-postaları ile bağlanan kullanıcılar, şirketteki çalışma arkadaşlarını rahatlıkla bularak haklarında bilgi alma ve iletişim kurma olanağına sahip oluyor.

LinkedIn, Nisan ayında kullanıcılarının %30’unun her ay aynı iş yerinde çalışan arkadaşlarının profillerini ziyaret ettiğini fark etmesiyle konu hakkında daha fazla araştırma yapmaya karar veriyor. Kuzey Amerika’da şirket iç iletişim ağlarının (intranet) nasıl kullanıldığı ile ilgili yapılan araştırmada çalışanların %58’inin çalışma arkadaşlarının profesyonel ilgi alanlarını bilmediklerini, fakat bilmeleri durumunda daha iyi çalışabileceklerini düşündüklerini görüyor. Intranet’lerin bu eksikliği karşılamaması sebebiyle çalışanların %46’sının iş arkadaşlarını LinkedIn’den araştırdıkları sonucuna varan firma, bu konuda nasıl bir yenilik getirebileceği konusunda çalışmaya başlıyor ve sonuçta Lookup ortaya çıkıyor.

Keyword (anahtar kelime) üzerinden giden ve basit bir arayüz kullanılan Lookup’ta kişiler hızlıca birbirlerine ulaşabiliyor. Aramaların isim, birim, pozisyon, deneyim, eğitim veya yetenekler üzerinden yapılabildiği Lookup ile fotoğraflara, isimlere ve çalışanların pozisyonlarına erişilebiliyor. LinkedIn’den arkadaş olunmamış kişilerin bilgilerine bile erişim imkanı veren Lookup, bu bilgilerin sadece iş arkadaşları arasında görüntülenmesini sağlayarak olası bir güvenlik açığının da önüne geçmeyi başarıyor.

Kullanıcılar aynı zamanda Lookup kullanmayan iş arkadaşlarına da LinkedIn’den mesaj atarak hızlıca birbirlerine ulaşabiliyor.

App Store’dan indirebilen Lookup’ın özellikle büyük şirket çalışanları arasındaki entegrasyonu yükselteceği öngörülüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak