Yazar :

OK Google, Let’s Evolve!

Birkaç mavi satır ve altını dolduran bilgiden, hayatımızın her anında yanımızda olacak kadar gelişen Google’da arama yapmak artık bu başlıktaki kadar kolay. Tüm kitapları dijitalleştirme hayalinden haritalara, resimli anlatımlardan -ki bunun başlangıcını Google Goggles ile yapmışlardı- Google Cards hizmetine kadar pek çok gelişim konusunda imza niteliğinde işlerin arkasında olan Google’ın sürekli gelişimi ve büyümesi üstüne hala daha sayısız makale yazıladursun, Google hala yorulmak bilmiyor!

Bir sabah uyandık ve bir değişim ile karşılaştık. Baktığımızda çok tanıdık, bir o kadar yeni olan bu tasarım herkesi biraz şaşırttı. Kurumsalında ilk önce küçük bir takım değişikliğe maruz kalan bu renkli logo, son olarak temiz ve duyarlı bir dönüşüm geçirerek son halini aldı. Minik bir animasyon ile gönüllerimizi fetheden bu yeni tasarımda renkler kendilerini korurken, serifli yazı karakterinden çıkarak daha “sade” bir görünüm kazandı. Tasarım açısından değerlendirdiğimizde; gözümüzün alıştığı trendlerin yanında daha farklı bir trend oluşumunun da yolunu açtığını söyleyebiliriz. Farklı mecra ve durumlarda logonun değişimi, animasyonların bağlantıları ve jestlere göre geri dönüşlerini göz önüne aldığımızda; web ve mobilde sorunsuz çalıştığını da düşünürsek bu tam bir ustalık işi oldu diyebiliriz.

Google, bu değişim ile hınzır asistanımız olmaya devam ediyor. Her ne kadar değişime uğrasa da, Google, bildiğimiz Google.

Etiketler : , , , , , , , ,

Bir Yanıt Bırak

Trend Raporu’na kayıt ol

Facebook’tan Takip Edin

Twitter’dan Takip Edin