Snapchat, Facebook Messenger’a İlham Verdi

Son zamanlarda dünyanın popüler uygulamalarından biri olan Snapchat, Facebook Messenger’ın yenilenmesi konusunda bir adım atılmasını sağladı.

Özellikle genç kitlenin gönlünü kazanan Snapchat’ın yükselişi sektöre ayna tutuyor ve diğer platformların da bazı yenilik hareketlerine katılmaları gerektiğini hatırlatıyor. Snapchat’in kalıcı olmayan ve belirli bir süre sonra silinen kullanıcı paylaşımı özelliğinden büyük ilham alan Facebook da mesajlaşma uygulaması Messenger üzerinde bir değişikliğe gidiyor. Artık Messenger uygulaması üzerinden paylaştığımız mesaj, fotoğraf ve videoların silinmesi mümkün olacak.

Sosyal medya kullanıcılarını endişelendiren konuların başında gelen “mahremiyet” konusuna titizlikle eğilen Snapchat, içeriklerin kısa süre içinde silinmesini sağlayarak kullanıcıların daha özgür paylaşımlarda bulunmasını sağlıyor. Facebook Messenger da bu özelliği devreye aldığı takdirde kullanıcılar paylaşımlarının hangi zaman aralığında silinmesi gerektiğini belirleyebilecek ve gönül rahatlığıyla paylaşımlarını yapabilecek.

Şu an test aşamasında olan özelliğin kullanıcıların hizmetine sunulması için Facebook’tan dört gözle haber bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak