Snapchat’ten Onaylı Hesaplar

2011 yılında Picaboo ismiyle hayatına başlayan Snapchat özellikle gençler arasında çok popüler oldu. 2015 yılı başlarında günlük 2 milyar izlenme sayısı olan Snapchat, Kasım ayı itibariyle bu sayıyı 6 milyara çıkarttı.

Snapchat, Eylül 2015’te yayınladığı filtre özelliği ile yükselişini hızlandırdı. Bunun yanı sıra 0.99 dolara videoları fazladan tekrar oynatma özelliği de sundu. Ayrıca videolara üç yeni mod eklendi: slow motion, hızlı ilerleme ve tersten ilerleme.

Son Yenilik Onaylı Snapchat Hesapları!

Yapılan son güncelleme ile Snapchat, onaylı hesapları, yani official stories’i göstermeye başladı. Bu özellikle birlikte ünlü kişilerin sahte hesapları yerine, kullanıcı isimleri farklı olsa bile resmi ve onaylanmış hesaplara kolayca ulaşılabilecek. Facebook, Twitter ve Instagram’ın uzun süredir kullandığı özellik böylece artık Snapchat’e de gelmiş oldu.

Ünlüyü arattığınızda isminin hemen yanında bir emoji göreceksiniz, bu da o hesabın resmi hesap olduğunu anlamına gelmektedir. Justin Bieber (rickthesizzler), DJ Tiesto (tiesto) ve Kylie Jenner (kylizzlemynizzl) resmi hesapların ilk sahipleri oldular.

Oxford İngilizce Sözlüğü’ne “Yılın Kelimesi” olarak giren emoji’ler artık hesapları resmileştirmenin de bir göstergesi oldu. Şimdilik küçük bir grup ile sınırlanan bu özelliğin ileride daha çok kişiye ulaşacağı belirtiliyor.

Etiketler : , , , , , ,

Bir Yanıt Bırak

Trend Raporu’na kayıt ol

Facebook’tan Takip Edin

Twitter’dan Takip Edin