Türkiye’nin En Kapsamlı İlk Sosyal Medya Yarışması Social Media Awards Turkey Başlıyor

Marka ve ajanslar, sosyal medya performanslarını objektif verilere dayanarak ölçen Türkiye’nin ilk ve tek yarışması Social Media Awards Turkey ile tanışmaya hazırlanıyor!

Social Media Awards Turkey, objektif performans kriterlerini göz önünde bulundurarak başvuruları titizlikle değerlendiriyor. Markalar ve ajanslar, 19 Nisan Çarşamba günü başlayan başvurulara, 1 Nisan 2016-31 Mart 2017 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış sosyal medya çalışmalarıyla katılım sağlayabiliyor. Ayrıca, aynı tarihler arasında markaların ortaya oydukları sosyal medya performansları da değerlendirilip ödüllendiriliyor.

Sosyal medyanın en etkili markaları belli olacak!
27 yılı geride bırakan Türkiye’nin lider pazarlama platformu Marketing Türkiye ile Türkiye’nin ilk ve en gelişmiş sosyal medya takip, analiz, yönetim platformu BoomSonar, iş birliğiyle hayata geçen Social Media Awards Turkey, yenilikçi değerlendirme sistemiyle iki bölümden oluşuyor:

1. Jüri Ödülleri: Bu ödüller 25 kategoriye başvuru yapan çalışmalar arasından kapsamlı kriterlerle değerlendirilerek veriliyor.

2. SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri: 50’ye yakın farklı sektörlerden markaların geçmişe dönük performanslarının analitik olarak sıralanmasıyla belirleniyor.

Ödüller kapsamlı değerlendirmeler sonucu verilecek
Sektörün saygın isimlerinden oluşan jüri tarafından ve Türkiye’nin ilk ve en gelişmiş sosyal medya takip, analiz, yönetim platformu BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka Endeksi” verileri kullanılarak, sosyal medyadaki en başarılı işler ödüllendiriliyor. Jüride sosyal medya ve dijital ajanslardan reklamverenlere, sosyal medya fikir önderlerinden akademisyenlere, derneklerden sosyal medya ağlarının temsilcilerine, medya satın almadan reklam ve PR ajanslarına kadar pek çok sektör paydaşının temsilcileri yer alıyor. Jüride yer alan isimler, ön eleme ve değerlendirme tarihleri önümüzdeki günlerde duyuruluyor olacak.

Ödüller görkemli bir törenle sahiplerini bulacak
Social Media Awards Turkey sayesinde Türkiye’de sosyal medya sektörü alanında hissedilen özelleşmiş ödül eksikliği de tamamlanmış oluyor. Kazananların belli olacağı  görkemli ödül töreninde reklamverenlerin ve ajansların başarısı tüm gözler önünde belgelenecek.

Marketing Türkiye ve BoomSonar Türkiye’de sosyal medyanın gelişimine katkıda bulunan marka ve kurumları Social Media Awards Turkey ile bir araya getiriyor. Social Media Awards Turkey, sosyal medyaya emek veren kurumlar ve ajanslar için teşvik edici olmayı, içerik ve kampanya üretimindeki kaliteyi her yıl yukarı taşımaya katkıda bulunmayı hedefliyor.

Yarışma, katılım ve başvuru ile ilgili detayları www.socialmediaawardsturkey.com adresinden takip edebilirsiniz.

Etiketler : , , , , , , ,

Bir Yanıt Bırak

Trend Raporu’na kayıt ol

Facebook’tan Takip Edin

Twitter’dan Takip Edin