Twitter’da Blok Listelerini Paylaşmak Artık Mümkün!


Twitter
’da çok sayıda spam ya da uygunsuz hesaba maruz kalıyoruz ve bu hesapları sessize alabiliyor ya da engelleyebiliyoruz. Twitter yetkilileri yaptıkları duyuruyla artık sessize aldığımız ya da engellediğimiz hesapların listelerini başkalarıyla paylaşmanıza imkan tanıyacaklarını belirtti. Böylece arkadaşlarınız ya da ağınızdaki biri tarafından oluşturulmuş engelleme listeleri size pratik yoldan rahatsız edilmeyeceğiniz bir Twitter deneyimi sağlayabilir.

Bu özelliğin özellikle Trending Topic’lerde sıklıkla yer alan spam içeriklerin ya da mesajlaşmanın herkese açılmasından sonra daha da artan özel spam mesajların önüne geçmek için faydalı olacağını da söylemek mümkün. Ayrıca spam dışında kişileri hakaret yoluyla rahatsız eden trollerin de daha etkili bir şekilde durdurulması sağlanacak.

Eğer siz de engellediğiniz hesapların listesini arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken, ayarlarınızdan “Engellenmiş Hesaplar” bölümüne girmek ve “Listeni Dışa Çıkar” seçeneğini işaretlemek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak