Twitter’da Ürün ve Mekan Tanıtımları


Twitter
, ürünler ve mekanlar hakkında detaylı ve doğru içeriğe ulaşmak için sayfa ve koleksiyon olmak üzere iki yeni yol test ettiğini duyurdu. Bu özelliklerle birlikte Twitter’ın yapısını markalar için biraz daha özelleştirmeye gideceğini söylemek mümkün.

Ürün ve Mekan Sayfaları

Twitter’ın test ettiği ilk özellik ürün ve mekanlarla ilgili detaylı bilgilerin yer alacağı sayfalar. Bu sayfalarda yer alan fotoğraf ve videolar ürün hakkında fiyat, özellik ya da web sitesi gibi detaylı bilgileri de içerecek ve takipçilerin toplu olarak bu verilere ulaşmasını sağlayacak. Ayrıca aranılan ürünle ilgili olarak diğer hesaplardan yapılan paylaşımlar da görüntülenebilecek. Şu an için az sayıda ürün ve mekan hesabında denenen bu özellik Twitter akışında karşımıza çıkabilir.

Ürün ve Mekan Koleksiyonları

Sayfalara ilave olarak markaların ve kişilerin ürün ve mekan koleksiyonları paylaşmalarına yönelik imkanlar da test ediliyor. Böylece alanında uzman kişilerin ürün ve mekanlar hakkındaki detaylı paylaşımlarını görebilecek, onların tavsiyelerini dinleyebileceksiniz. Twitter, örnek olması için şimdiden farklı konu başlıklarında uzman kişi ve hesaplar belirledi ve örnek koleksiyonları hazırladı. Bu kişilerin isimlerini arama bölümüne yazdığınızda koleksiyon seçeneği karşınıza çıkıyor.


Yeni özellik iOS, Android ve web üzerinde görüntülenebiliyor. Ancak mobilde görebilmek için uygulamanın güncel olması gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak