15 Adımda Twitter Takipçilerinizi Artırın

Reklam vermeden Twitter takipçi sayınızı artırmak biraz zahmetlidir, evet. Fakat izlemeniz gereken bazı yöntemlerle Twitter takipçilerinizi organik olarak artırabilirsiniz.

 1. Twitter listenize eklediğiniz her kullanıcı, özel bir kategoride takip edildiği için paylaşımlarını ve kendisini değerli hisseder. Bu kişiler minnettarlıklarını sizi takip ederek gösterirler.
 2. Trend Topic konularda ve hashtag’lerde içerik yazarak kullanıcıların yorumlarınızı görme olasılığını artırın. Düşünce ve yorumlarınızı beğenen kullanıcılar sizinle tanışmayı fırsat bilerek sizi takip etmeye başlayabilirler.
 3. Kişisel bilgilerinizin yer aldığı bio alanını özenli doldurun. Twitter aramalarında çıkacak keyword’ler kullanın. Yer bilginizi dahil ederek yerel takipçileri de hesabınıza çekin.
 4. Binlerce ya da milyonlarca takipçi sayısı bulunan büyük hesaplar, takipçi sayınızı artırmak için iyi bir fırsat yeridir. Bu hesapların paylaştığı iletilere yorum yazarak diğer kullanıcıların sizi görmesini sağlayabilirsiniz.
 5. İşte altın kural: Sizinle iletişime geçen kullanıcılara teşekkür edin. Sizi Twitter listesine ekleyen, bir paylaşımınızı favorilerine ekleyen kullanıcıyı mention’layarak ona teşekkürlerinizi sunun.
 6. Yazdığınız metinlere linkler ekleyin.
 7. Bir blog postu paylaşıyorsanız ve bu blog yazısında Twitter üzerinde hesabı bulunan bir kişi ya da kurumdan bahsediyorsanız, onları mention’lamanızın size geribildirimi iyi yönde olacaktır. Bu hesaplar, tweet’inizi RT yapabilir, favorilerine ekleyebilir ve en güzeli sizi takip etmeye başlayabilir.
 8. Tweet’lerinizi blog sitelerine gömün. Blog takipçilerinizi Twitter hesabınızı da takip etmeye yönlendirmiş olursunuz.
 9. Web siteniz var ise sitenizi ziyaret eden kişiler, sizi sosyal medya hesabınızdan da takip etmek isteyebilir. Twitter linkinizi sitenize yüklemeyi unutmayın!
 10. Twitter hesabınızda süreklilik olsun. Her gün paylaşımlarınızı artırmaya çalışın.
 11. İçeriklerinizde hashtag kullanın. Hashtaglar görünürlüğünüzü artırır.
 12. Twitter üzerindeki chat ortamlarına katılın.
 13. Diğer kişilerin paylaşımlarını RT’leyin.
 14. Sorular sorun. Kullanıcılar, sorularınız etrafında toplanarak sizi tanıma fırsatı bulurlar.
 15. Eğlenceli iletiler paylaşın.
Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak