Twitter’da Link ve Fotoğraflar 140 Karakterden Düşmeyecek

Geçtiğimiz aylarda Twitter’ın karakter sınırını kaldırdığına dair söylentiler çıkmış, biz de size bu haberleri aktarmıştık. Şimdilerde Twitter’ın karakter sınırıyla ilgili olarak daha farklı bir değişiklik yapacağı açıklandı. Bu değişiklikle, Tweet’lerdeki link ve fotoğraflar artık 140 karakterden sayılmayacak.

Halihazırdaki kullanımda linkler 23, fotoğraflar ise 24 karakter olarak sayılıyor. Eğer bahsi geçen değişiklik uygulamaya geçerse link ya da fotoğraf paylaşsanız bile 140 karakterli bir metinden oluşan Tweet atmanız mümkün olacak. Tabii bu durum özellikle markaların işine oldukça yarayacak.

Linkli ya da görselli Tweet’lerin daha çok dikkat çektiği düşünülürse, yapılacak değişikliğin ardından, daha uzun yazmak için bu unsurlardan vazgeçmek zorunda kalmayacağımızı, attığımız Tweet’leri daha etkili sunabileceğimizi de söyleyelim. Twitter, böyle bir değişikliğe gittiği takdirde hem karakteristik özelliği olan 140 karakter sınırını korumuş olacak hem de kullanıcılara birazcık da olsun yazdıklarını uzatma imkanı sunacak. Bir yandan linkli ya da fotoğraflı paylaşımları desteklerken bir yandan da ısrarla çok uzun metinlere izin vermek istememesi, Twitter’ın hedefinin daha kolay okunan, daha dikkat çeken Tweet’ler olduğunu gösteriyor.

Değişikliğin iki hafta içinde gerçekleşeceği söylentiler arasında. Biz de hep birlikte etiketler, emoji’ler, GIF, video, link ve fotoğraflarla daha fazla süslenmiş bu yeni Tweet’leri bir an önce akışımızda görmeyi bekliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak