Twitter’da Onaylanmış Hesaplar Herkese Açıldı!

Twitter, bir hesabın orijinal olduğunu anlamamıza yardımcı olan “Mavi Onay Rozeti”ni artık tüm kullanıcıların hizmetine açtığını duyurdu. İlk olarak 2009 yılında karşımıza çıkan onay rozeti bugüne kadar sadece sınırlı sayıda kişiye sunuluyordu. Bu kişiler genellikle ünlüler, politikacılar, iş insanları, sporcular veya markalardı. Mavi rozet elde eden bu profiller, güvenilirlik ve tanınmışlık düzeylerini Twitter tarafından onaylatmış oluyor, böylece paylaşımlarının kendileri tarafından yapıldığı bu sayede kanıtlamış sunuyordu.

Twitter, artık bu denkleme tüm kullanıcıları dahil ederek onaylanmış hesap özelliğinin herkese açık olduğunu duyurdu. Başvuru sürecini kolaylaştırması için bir de onaylanmış hesap başvuru formu yayınladı. Hesabınızı onaylatma sürecini başlatmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Mavi Onay Rozeti”ni almak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken oldukça basit birkaç adım var. İlk olarak güvenilir bir hesap olmanız ve telefon numarası, e-posta adresi, web sitesi, doğum günü bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde panele kaydetmeniz gerekiyor. Bu adımları tamamladıktan sonra hesabınız ile bağlantısı olan en az iki web sitesi linki ve neden rozeti almak istediğinizi anlatan maksimum 5000 karakterlik bir yazı yazmanız gerekiyor. Bu adımları tamamlamanızın ardından başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler : , , , ,

Bir Yanıt Bırak

Trend Raporu’na kayıt ol

Facebook’tan Takip Edin

Twitter’dan Takip Edin