Vine Müzikte Atağa Geçti

Popüler kısa video paylaşım sitesi Vine, müzikle olan ilişkisini daha da güçlendirmek için yola çıktı. Kurulduğu ilk günden itibaren kültüründe müzik olduğunu söyleyen Vine, yayınladığı blog yazısında paylaşımlarda müziği daha etkili kullanmaya olanak verecek bir seri yeniliği duyurdu.

“Snap to Beat” ile Kusursuz Döngüler Yaratın
Vine videoları 6 saniyelik sonsuz oynayan döngülerden oluşuyor. Bu videoların çoğunda döngüye dahil olan ses dosyaları da var. Artık kullanıcılar “Snap to Beat” özelliğini açtıklarında Vine uygulaması görüntü ve müziği en ideal şekilde kırparak senkronize ediyor. Bu sayede normalde zorlukla yaratılan sorunsuz ses döngüleri artık sizin için otomatik olarak oluşturuluyor.

Öne Çıkan Müzikleri Keşfedin
Vine’daki videolarınıza müzik eklemek istediğinizde öne çıkan parçalarla karşılaşıyorsunuz. Böylece farklı önerilerle keşfetmenin müzikli halini Vine’da yaşıyorsunuz.

Hangi Şarkı Çalıyor Öğrenin

Şarkı?
Videoların altında en çok yapılan yorumlardan birinin bu olduğunu söyleyen Vine, artık çalan şarkıların adını öğrenmek isteyen kullanıcıların sesini dinlemiş. Shazam ve SoundHound gibi uygulamaların faydalandığı şarkı tanılama teknolojisini kendi uygulamasına entegre eden Vine, nota işaretine tıkladığınızda o çok beğendiğiniz parçanın ismini size anında söyleyiveriyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak