Youtube Gaming Yayında!

Beklenen uygulama Youtube Gaming artık aramızda! Youtube Gaming, geçen yıl 970 milyon dolara Amazon’un satın aldığı popüler oyun yayın kanalı Twitch’in yeni rakibi olarak görülüyor.

Web sayfasında tüm ülkelerden erişilebilen Youtube Gaming’in mobil uygulamasına ise şimdilik sadece Amerika ve İngiltere’deki Android ve iOS mağazalarından ulaşılabiliyor.

Popüler oyunlardan öne çıkanlara kadar farklı oyun kanalları öneren ana sayfanız oyun severler için lunaparka gitmek kadar eğlenceli.

Kullanıcılar oyunları takip edebiliyor, değerlendirebiliyor, canlı yayın yapabiliyor ve yayın sayfalarında sohbete katılabiliyorlar.

Henüz beta sürümünde olan uygulamayı kullanarak canlı yayın yapmadan önce bazı adımlar atmanız gerekiyor. Youtube hesabınıza giriş yaptıktan sonra Youtube Gaming’den canlı yayın yapmak için “Go Live” sekmesine tıklıyorsunuz. Bu sekme sizi aşağıda gördüğünüz sayfaya gönderiyor.

İlk olarak tek seferliğine cep telefonu numaranızı bağlayarak yapacağınız hesap doğrulamanızı gerçekleştirdikten sonra “Şartlar ve koşullar” sayfasını okuyup onaylamanız gerekiyor. Youtube size kendi kullanıcı adınızı kullanarak oluşturduğu bir oyun yayın kanalı açıyor.

youtube.com/c/KullanıcıAdı/live

Ardından aynı Twitch’te de yapmanız gerektiği gibi linkte yer alan kodlayıcılardan birini bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekiyor. Bilgisayar oyunlarını oynarken kayıt alıp yayına sunmanızı bu kodlayıcılar sağlıyor.

Artık dünyanın en büyük bilgisayar oyunu yayın ağı Twitch’in de Youtube Gaming adında dişli bir rakibi olduğu kesin.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak