Beklenen Oluyor! Artık Hikayeler Twitter’a da Geliyor!

Ne diyelim, biraz şaşırdık ama… İşte sonunda bu da oldu! Hikaye özelliğinin Twitter‘a geleceği kesinleşti!

Twitter‘ın şimdiye kadar hep uzak durduğu ancak neredeyse tüm sosyal medya platformlarının teker teker eklediği hikaye özelliği, 24 saat içinde kaybolan paylaşımlara deniyor.

Snapchat ile ünlenen, sonra Instagram’da popülerleşen bu özellik, kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor ve bugünlerde Instagram’ın başarısının arkasındaki gerçek güç olarak görülüyor.

Twitter’da Hikayelerin Adı “Fleets” Olacak

“Geçici” anlamına gelen, Twitter Fleets adıyla karşımıza çıkacak yeni özellik, hikayelere çok benzese de birkaç detayda onlardan farklılaşıyor. Yeni Fleets hikayeleri Retweet edilemeyecek, beğenilemeyecek veya yanıtlanamayacak.

Yayınlandıktan sonra 24 saat içinde silinecek Fleet paylaşımlarına yalnızca direkt mesajlardan yanıtlar yazabileceksiniz. Ayrıca Fleet hikayelerine aynı Instagram’da olduğu gibi emoji reaksiyonları ile de tepki verebileceksiniz. Ancak yine farklı olarak; burada bol bol videolarla dolu bir dünya görmeyeceksiniz. Çünkü Twitter Fleets, sadece metinlerden ve ya hareketsiz görsellerden oluşacak.

Twitter Fleets şimdilik sadece Brezilya’da teste açılmış olsa da yakın zamanda tüm dünyada yayınlanacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak