Reklamlar Yakında TikTok’a Gelebilir

Dünyayı kasıp kavuran, geçtiğimiz yıllarda tamamen kaldırılan Vine uygulamasından sonra, en çok popülerliğe ulaşan video uygulaması TikTok, reklamlara sıcak bakıyor gibi görünüyor. Firmanın ABD pazarlama direktörü, uygulamayı tanıtmak ve olası iş birliklerini incelemek üzere Cannes’da görüldü.

Son zamanlarda ülkemizde görülmemiş bir hızla popülerliğe ulaşan TikTok uygulaması henüz bir yaşını doldurmadan 1 milyarı aşkın indirilme sayısıyla reklamverenleri ve firma sahiplerinin önünde yeni bir dünya olarak yerini almış durumda. Bu bakir mecra için kolları sıvayan firmanın ABD pazarlama müdürü Stefan Heinrich, yaratıcı ajansların uygulamayı daha yakından tanıması ve onların kafalarındaki reklam modelleri hakkında fikir alışverişinde bulunmak için işin merkezine, yani Cannes Lions Yaratıcılık Festivali‘ne gitti. Henüz kesin bir şey söylemek ve reklamları aktif etmek için çok erken olduğunu düşünen Heinrich, yaratıcı topluluklarla markaları bir araya getirmenin en doğru biçimini araştırdıklarını belirtiyor.

Mecranın büyüme hızına ve popülerliğine bakarsak bu süreç çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Kullanıcıların kişisel bağlantılarına dayanmaması özelliğiyle diğer uygulamalardan ayrılan TikTok, firmanın pazarlama müdürüne göre sadece pasif tüketicilerden oluşmuyor. Yazımıza Heinrich’in TikTok‘un farkını özetleyen sözleriyle son verelim: “Kullanıcılar sadece izlemiyorlar. Cevap olarak yaratıyorlar. Influencer pazarlaması bile yapmadan, onları birer marka elçisine dönüştürebiliryorsunuz.”

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak