Windows’un Yeni Sürümünden Ekran Görüntüleri Sızdı!

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11’in merak edilen görüntüleri internete sızdı. Bu görüntüler arasında kullanıcı ara yüzü, Başlangıç menüsü ve daha birçok farklı görsel bulunuyor.

Görseller Windows 11’in kullanımda olan Windows 10X sürümüne oldukça benzer bir kullanıcı ara yüzüne ve Başlangıç menüsüne sahip olduğunu gösterirken en büyük değişimin görev çubuğunda olduğunu fark ettiriyor. Uygulama ikonları ve yeni bir Başlangıç ve menü butonu görev çubuğunun merkezinde yer alıyor.

Kullanıcılar, Başlangıç menüsünde tasarımsal olarak Windows 10’dan daha sade bir menüye ulaşırken Canlı Kutucuklar artık bu menüde bulunmuyor. Microsoft, Windows 11 ile sabitlenmiş uygulamalar, son kullanılan dosyalar ve hızlı kapatma ya da tekrar başlatma seçenekleriyle kullanıcılara daha sade, ama çok daha verimli bir menü sunmayı hedeflemiş.

Üstelik uygulama ikonlarını ve Başlangıç menüsünü görev çubuğunun sol tarafına taşımak da mümkün. Karanlık mod seçeneği de Windows kullanıcılarının bir süredir merakla bekledikleri bir özellik olarak bu sürümde yerini alıyor.

Göze çarpan bir başka detay ise Microsoft’un Windows 11’de keskin köşelerden vazgeçmiş olması. İşletim sisteminin geniş ölçüde tamamlandığı, beta sürümünün yakında test edileceği yönünde haberler olsa da sürümün özellikle dahili uygulamalarında biraz daha değişiklik yapılacağı öngörülüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak