Sinemada Mesajlaşmak İsteyenlere Müjde! WhatsApp’ın Koyu Teması Yayında!

İşte, sonunda beklenen WhatsApp güncellemesi geldi! WhatsApp‘ın karanlıkta mesajlaşırken gözleri yormayan yeni koyu teması, bugün itibarıyla tüm dünyada ve Türkiye’de kullanıma sunuldu.

WhatsApp‘ın gece kullanımına uygun bir tema sunacağı çok uzun süredir konuşuluyordu. (2018’den bahsediyoruz.?) Ancak WhatsApp‘a göre koyu tema en çok talep edilen özelliklerden biri olsa da uygulamaya bir türlü gelmedi. Gecikmenin sebebi nedir tam bilinmese de iPhone’lara eklenen yeni koyu temanın ve onun ardından peş peşe platformalara gelen koyu tema uyumlu özelliklerin süreci hızlandırdığı tahmin ediliyor.

Peki, WhatsApp’ın yeni görünümü nasıl mı? İşte, aşağıda tüm merak edenlerle paylaşıyoruz:

WhatsApp’ın yeni koyu teması böyle görünüyor.

WhatsApp‘ın konu hakkında yaptığı açıklamaya göre tasarımda okunabilirlik ve bilgi hiyerarşisine özellikle önem verilmiş. Bu sayede göz yorgunluğunu minimize etmek ve odaklanmayı artırarak ihtiyaç duyulan bilgiye kolayca ulaşmak hedeflenmiş.

WhatsApp yeni temasını tanıtmak için ise esprili bir video hazırladı. Videoda gece mesajlaşmak, sinemada telefona bakmak gibi hepimizin başına sık sık gelen olayların parlak beyaz ışık yüzünden ne kadar zorlaştığı eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak