Disney’in Yeni Dijital Platformu Kasımda Yayında

Disney’in, Disney+, Hulu ve ESPN+ kanallarını kapsayan platformu 12 Kasım’dan itibaren izleyicilerle buluşacak. Şirket platformun aylık abonelik ücretini 12,99 dolar olarak açıkladı.

Netflix ve Amazon Prime’la aynı abonelik fiyatına sahip olan platform, bünyesinde 3 kanal barındırmasıyla avantaj sağlıyor. Ayrıca, firma yetkileri HBO Max’in ayda 16 dolar ya da 17 dolarlık fiyatından çok daha ucuz olduğunu da ekliyor.

ESPN+ kanalında dünyadan önemli spor turnuvaları ve filmler yer alırken, Hulu dizi ve programlarla ön plana çıkıyor. Ayrıca Disney, her ülkede yayını bulunmayan Hulu’yu bu platform sayesinde uluslararası pazara sokmayı da hedefliyor. Platform ilk olarak Hulu‘nun standart reklamlı hizmetini içerecek fakat muhtemelen Disney, ilerleyen zamanlarda daha pahalı ve reklamsız olan Hulu aboneliklerine geçmenin de bir yolunu sunacak.

Disney+ şimdilik sadece ABD’de sunulacak, yani henüz dünyaya açılmadı. Uluslararası pazarda içeriklerini nasıl düzenleyeceği bir merak konusu olan Disney+, bu dönemlerde lisans sorunlarını da çözmeye odaklanmış durumda.

Walt Disney Company‘nin CEO’su Bob Iger‘e göre “Disney+, kendi yönetimi süresince markanın çıkardığı en önemli ürün” olacak. Streaming hizmetleri ise, yine Bob Iger’e göre, “Amazon, Apple ve diğer dağıtıcılar” aracılığıyla sağlanabilecek gibi görünüyor. Disney’in tüketiciyi doğrudan kullanmaya yönlendirdiği hedef; eğlence, aile ve spor gibi üç farklı alanda içerik sağlamak. Paket, Disney’in; YouTube ve Twitch gibi ücretsiz çevrimiçi eğlence platformlarına karşı uygun fiyatlı yanıtı aynı zamanda. Bu 12,99 dolarlık paket, tüketicilere iyi bir fiyat karşılığında kalite ve çeşitlilik sunuyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak