Social Media Awards Turkey’de Ödüller Sahipleriyle Buluştu

BoomSonar ve Marketing Türkiye iş birliğiyle bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Social Media Awards Turkey, görkemli bir törenle Raffles İstanbul’da gerçekleşti.

Sosyal Medyanın En İyileri Ödüllerini Heyecanla Bekledi

Marka ve ajansların sosyal medyadaki performanslarını objektif verilere dayalı ölçen ilk ve tek yarışma olan Social Media Awards Turkey, sosyal medyanın en iyilerini 3 Mayıs akşamı ödüllerine kavuşturdu. Bu yıl rekor sayıda başvurunun yapıldığı yarışmada, ödüllendirilen projeler Deloitte Türkiye’nin de katkısıyla bağımsız şekilde denetlendi.

Renkli geçen ödül gecesinde, sektörün önde gelen marka ve ajans temsilcilerinin yanı sıra sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler ve fenomenler de yerini aldı. PR, medya satın alma, sosyal medya ve dijital ajans temsilcileri, fikir önderleri, akademisyenler ve dernek başkanlarından oluşan Social Media Awards Turkey jürisinin de katılımıyla gerçekleşen törende renkli dakikalar yaşandı.

Sosyal Medyanın En İyileri Kimler Oldu?

Ödüller Socialbrands Veri Analitiği Ödülleri, Jüri Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere 3 ayrı kategoride dağıtıldı. 16 ayrı kategoride ise sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler ve fenomenler ödüllendirildi. Veri Ödülleri sıralaması SocialBrands’in 30’dan fazla veri temelli kriter kullanan algoritması temel alınarak belirlendi. Sonuçların açıklanmaya başlamasıyla sosyal medyanın en başarılı işleri Altın, Gümüş ve Bronz ödüllerine kavuştu.

Veri Ödülleri’nde Grand Prix ödülü Madame Coco’nun olurken, Jüri Ödülleri’nde ise Grand Prix Çelik Motor ve Havas İstanbul’un imzasını taşıyan “KaputaVur” projesine gitti. En İyi Case Video ödülü de Akbank ve TBWA\Istanbul’un gerçekleştirdiği “28. Akbank Caz Festivali” adlı projenin oldu.

Ünlü ve fenomenlerin de ödüllendirildiği gecede Haluk Levent, Cem Yılmaz, Hadise ve Serenay Sarıkaya sosyal medyayı en iyi kullanan ünlü isimler oldu. Sosyal medyayı en iyi kullanan fenomen ve influencer’lar ise şöyle:

  • En İyi Facebook Fenomeni: Cezmi Kalorifer ile Pastırma Tadında Paylaşımlar
  • En İyi Twitter Fenomeni: Her gün 1 Yeni Bilgi
  • En İyi Instagram Fenomeni: Enis Arıkan
  • En İyi YouTube Fenomeni: Orkun Işıtmak
  • En İyi Gastronomi Influencer’ı: Refika Birgül
  • En İyi Sağlıklı Yaşam Influencer’ı: Dilara Koçak
  • En İyi Ebeveyn & Çocuk Influenecer’ı: Akasya Asil Türkmen
  • En İyi Finans Influencer’ı: Özgür Demirtaş
  • En İyi Teknoloji Influencer’ı: Barış Özcan

Sosyal medyanın en iyilerini kutlayan ödül gecesinin sonunda tüm kazananların listesini görmek için tıklayın. Social Media Awards Turkey 2020’de buluşmak üzere…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak