LinkedIn Şirket Sayfalarında Büyük Yenilik: “Ürünler” Özelliği!

Tasarımını tamamen değiştirdiğinden beri yeni özelliklerle karşımıza çıkmayan LinkedIn, sonunda sessizliğini bozdu. LinkedIn sayfalarında yeni bir sekme olarak karşımıza çıkacak “Ürünler” özelliği, profesyonellerin bir numaralı mecrasını şirketler için biraz daha cazip kılmaya çalışacak.

LinkedIn‘in özellik duyurusunda açıkladığı verilere göre, alışveriş yapan kişilerin %70’i satın alımlarını çevrim içi araştırmalardan sonra yapıyor. Bu durum da işletmelerin kendilerinin, ürünlerinin ve hizmetlerinin online mecralardaki görünürlüğünü artırması yönünde baskı yaratıyor.

Yeni bir sekme altında sunulan LinkedIn Ürün Sayfaları, işte bu görevi üstlensin diye yaratılmış. Yeni sayfalarda ürünler özelinde kullanıcılardan takdir, yorum, puanlama ve geri bildirim almak mümkün olacak. Potansiyel müşterileri yakalayabilmek için 6 farklı eyleme geçiş (call-to-action) butonu eklenebilecek. Bu sayede örneğin satıcılarla iletişim kurulabilecek ya da demo istenebilecek. Ayrıca, ürünlerin zengin formatta görsel ve videolarını açıklamalarla birlikte yayınlayıp burayı adeta bir vitrin olarak kullanmanız da mümkün.

Yeni özellik ile ilgili ilginç bir bilgiyi daha paylaşalım: LinkedIn Ürün Sayfalarında sergilenecek ürünleri siz değil, LinkedIn seçiyor. LinkedIn bu bilgilere kayıtlı web adresinizden ulaşıyor ve kürasyonunu kendisi sağlıyor. Ancak bilgilerle ilgili değişiklik taleplerinizi LinkedIn’e iletme hakkınız elbette her zaman var.

LinkedIn Ürün Sayfaları, doğrudan ürün odaklı satış fırsatları yaratması bakımından ilk kez birçok dijital olanağı beraberinde getiriyor. İşletmelerin hızlıca kullanmaya başlayacağını düşündüğümüz yeni özelliğin ilk örneklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak