Alışverişin Facebook Hali Marketplace

facebook-marketplace

Verilere göre 450 milyon kişi Facebook‘taki alışveriş gruplarını ziyaret ediyor. Bu büyük kitleyi tek bir kullanıcı deneyimiyle buluşturmak isteyen Facebook Marketplace, halihazırda süregelen bu alışveriş faaliyetini daha düzenli ve kolay hale getirecek.

Marketplace’te alışverişe başlamak için önce uygulamanın aşağısındaki dükkan ikonuna tıklamanız gerekiyor. Burada anahtar kelimelerinizi arama alanına girerek satıştaki ürünleri sıralayabiliyorsunuz. Dilediğiniz ürünü seçip tıklayarak ürün hakkında daha fazla bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, ürünleri harita konumuna göre arama özelliği de bulunuyor.

Marketplace ürünün konumunu da gösteriyor.
Marketplace haritada ürünün konumunu da gösteriyor.

Ürünün satıcısı, resimleri, fiyatı, yüklenme tarihi, özellikleri ve haritadaki konumu size sunulan bilgiler arasında. Dilerseniz bu alanda beğendiğiniz ürün için teklif verebiliyor ya da satıcıyla mesajlaşabiliyorsunuz.

Ürün satışı yapmak da satın almak kadar kolay. Fotoğraf, detaylar, konum ve ücreti gerekli alanlara girdikten sonra ürününüz anında yayınlanmaya başlıyor.

facebook-marketplace-yayinlama

Facebook, ürünün ödeme veya teslimat kısımlarına dahil olmuyor. Sadece satıcılarla alıcıları birbiriyle buluşturuyor ve hizmetini bununla sınırlıyor.

Özellik öncelikle ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda‘da hizmete girdi. Diğer ülkeler ise her zamanki gibi sırada.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak