Çarpışmayan Otomobiller!

Çocukken hepimizin (en azından birçoğumuzun) araba “çarpıştırma” oyunu oynadığını söyleyebiliriz. Peki, ya yapamasaydık?

Mercedes, son yayınladığı video ile C-Serisi de dâhil olmak üzere yeni nesil otomobillerde yer alan radar destekli fren yardım sistemini farklı bir bakış açısıyla anlatmakta. Aslında sistem şu şekilde çalışıyor: Ön ve arka tampona yerleştirilen sensörler sayesinde yoldaki diğer araçlar taranıyor, ani bir durma söz konusu olduğunda frenleme yaparak sürücüyü görsel ve duysal şekilde uyarıyor. “Çarpışmayı sevenlerin nefret edeceği, çarpışmaktan nefret edenlerin seveceği” sloganının en şirin haliyle anlatıldığı bu video, yüzümüzü gülümseten bir ironi ile karşımızda.

Reklamda, aslında dünya gerçeklerinden ve kazalardan bihaber küçüklerin agresif oyun alanlarına konuk oluyoruz.

Mercedes’in konsept olan oyuncaklarını aileler çocuklarına verir, iki otomobili birbirine çarpıştıramayan çocuklar da bu oyuncaklardan nefret eder.

Bu tatlı reaksiyonu gerçek hayatla bağdaştırdığımızda; nefret ve sevgi arasındaki zıtlığın anlatıldığı şahane bir iş ortaya çıkmıştır. Keyifli olduğu kadar güvenli sürüşler dileriz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak