Daha Güvenli Bir Twitter İçin Yeni Güncellemeler!

Tüm dünyanın favori sosyal medya platformlarından olan Twitter, aldığı 3 yeni güvenlik tedbiriyle kullanıcılarını duygularını özgürce yazmaya ve istedikleri konu başlığındaki Tweet’leri görüntülemeye bekliyor.

Twitter, yeni güvenlik adımlarıyla küfürlü ve rahatsız edici içerikleri önlemeye çalışacak.

Kötü Amaçlı Yeni Hesapların Açılması Önleniyor

Dünyada milyarlarca Tweet’in güvenlik kurallarına uygun şekilde paylaşımı için Twitter sürekli olarak askıya alınan hesapların sahiplerini tespit ederek bu kişilerin tekrar yeni hesap açmasını önleyecek.

Daha Güvenli Arama Sonuçları Geliyor

Twitter, engellenen ya da sessize alınan hesapların paylaşımlarını da arama sonuçlarından çıkarmaya hazırlanıyor. İstediğiniz zaman açıp kapayabileceğiniz bu özellik ile dilediğinizde bu hesaplara ait içerikleri görüntüleyebilir, dilediğinizde ise hiçbir zaman karşınıza çıkmamalarını sağlayabilirsiniz.

Kötü Eğilimli ve Düşük Kaliteli Tweet’ler Yok Oluyor

Twitter yetkililerinin üzerinde çalıştıkları diğer güvenlik konusu ise diyaloglardaki kötü niyetli yanıtların yok edilmesini sağlamak. Bu yenilik de istediğiniz zaman açıp kapayabileceğiniz bir özellik olacak.

Twitter şu an bu özelliklerinden bazılarını kullanıma alırken, ilerleyen haftalarda ise üzerinde çalışmaya devam ettiği diğer yeniliklerini kullanıcılarına duyuracak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak