TikTok 3 Dakikalık Videoları Test Etmeye Başladı!

Son dönemin en popüler video paylaşım platformlarından olan ve yükselişi durdurulamayan TikTok’ta videoların süresi 1 dakika ile sınırlı. Bu da TikTok’un başarısının sırlarından ve dünya çağında ilgi görmesinin nedenlerinden biri. Çünkü platformdaki içerikleri insanları sıkmayacak uzunlukta idi. Ancak TikTok, kendini yenilemek için durmadan çalışmaya devam ediyor. Platformun paylaştığı yeni habere göre sosyal medya platformu bu yaklaşımında bir değişikliğe gidebilir. TikTok, platformunda bugüne kadar izin verdiğinden daha uzun, 3 dakikalık videoları test ediyor.

Test edilmeye başlanan bu yeni özellikle beraber TikTok kullanıcıları artık 3 dakikaya kadar videolar çekebilecek. Özellik, henüz test aşamasında. 1 dakikadan uzun videolar birkaç haftadır kademeli olarak kullanıcıların karşısına çıkarken, süresi uzun videolarla karşılaşan içerik üreticileri şaşkınlıklarını diğer sosyal medya platformlarından dile getirdi. Uzun videolardan pek de hoşlanmayan kullanıcıların da olduğu şimdiden gözlenen TikTok’un gelebilecek tepkileri ölçebilmek için yavaş hareket etmesi mantıklı bir tercih olmuşa benziyor.

TikTok’un bu yeni özelliğiyle, içerik üreticilerine daha uzun süre sağlayarak yaratıcılıklarını gösterebilecekleri daha fazla alan sağlamayı planladığını söyleyebiliriz. Ancak bu değişiklik platformun dinamiklerini değiştirerek bazı riskleri de beraberinde getirebilir.

TikTok‘un en tanımlayıcı özelliklerinden biri kısa videolar olsa da platformun kararı o kadar da şaşırtıcı değil. Sonuçta Reels gibi özellikler de TikTok‘un alanındaki rekabetin artmasına neden oluyor. Haliyle firma da rakipleri gibi pazar payını büyütebilmek için çaba gösteriyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak