Eski Tweet’lerinizi Açıklama Özelliğiyle Düzeltin

Twitter’da yayınladığımız Tweet’leri “açıklama” özelliğiyle düzeltebileceğiz.

Kasım ayında müjdesini verdiğimiz “Twitter’a Yayınlanmış Tweet’leri Düzenleme Butonu mu Geliyor?” başlıklı yazımızın asılsız çıkmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Oysa bu haberin söylentiden ibaret olmadığının altını çizmiştik. Ne de olsa kaynağımız Twitter CEO’su Jack Dorsey’di. Ama Jack Dorsey fikrini değiştirmiş görünüyor, şimdi de hatalı paylaştığımız Tweet’leri “açıklama” özelliğiyle düzeltebileceğimizi söylüyor. Tweet’lerimizdeki hataları, tıpkı Retweet ettiğimiz bir içeriği yorum yazarak yeniden paylaştığımız şekilde düzeltebileceğiz.

Bu yeniliğin arkasındaki neden ise eski Tweet’lerinin troll’lenmesinden ya da yorumsuz şekilde Retweet edilmesinden endişe duyan kullanıcıların içini rahatlatmak. Çünkü bazı önemli Twitter kullanıcılarının eski paylaşımları, bir gün kendilerine karşı saldırı amaçlı kullanılabilir. Bu durumda kullanıcılar eski paylaşımları üzerine açıklama metni ekleyerek durumu kurtarabilirler.

Tweet’lere “açıklama” özelliğinin gelmesi, “düzeltme” butonunun hiçbir zaman gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Kim bilir belki bir gün bu buton da hayatımıza girecek. Bekleyelim, görelim.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak