Facebook Grup Hikayeleri Artık Tüm Dünyada!

Bir Snapchat özelliği daha Facebook’ta… Snapchat devri kapanırken, Facebook bir özelliğini daha almadan edemiyor! Hikayeler özelliği yalnızca Snapchat’in bir özelliğiyken artık Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın da en gözde özelliklerinden biri. Şimdi ise grup hikayeleri özelliği gündemde.

Hikaye Oluşturun!

Grup hikayeleri özelliği aslında yurt dışında bazı ülkelerde aktifti. Şimdi ise Facebook, olumlu geri dönüşler sayesinde bunu tüm dünyaya yaymaya karar verdi. Grup hikayenizi yukarıdaki “Hkaye oluştur” bölümünden yapabilirsiniz ve hikayeyi hem grup yöneticileri hem de üyeleri oluşturabilir. Tabii yöneticinin de izinleri buna göre ayarlaması gerekiyor… Yani grup yöneticisi sadece kendi hikaye oluşturabilecekmiş gibi ayarlar yapabiliyor. Aynı zamanda hikayeleri sadece telefonlarda değil, bilgisayarlarda da görebilirsiniz.

Facebook‘un grup hikayelerindeki bir diğer yeniliği ise hikaye reaksiyonları. Artık tüm dünyada kullanılabilen grup hikayelerinde grup üyeleri birbirlerinin yayınladığı hikayelere emoji’ler ile yanıt gönderebilecekler.

Yurt dışında aldıkları olumlu geri dönüşlerle tüm dünyaya açmaya karar veren Facebook’un bu özelliği ülkemizde tutar mı dersiniz?  Hem de Facebook hikayeler özelliği çok da sevilmemişken… Göreceğiz, zaman her şeyi bize gösterecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak