Facebook Profile Tags

Facebook, yeni “profil etiketi” özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Linkedin’in profesyonel yetkinlikleri ifade eden etiket sistemine benzeyen bu yeni özellik, hesap kişiselleştirmeyi bir adım öteye taşırken, hesaplar arası etkileşimi de renklendirecek gibi görünüyor.

Bu değişiklik sayesinde kullanıcılar kendilerinin ve arkadaşlarının profillerine özellik veya ilgi alanlarını ifade eden etiketler ekleyebilecek. Başka bir hesap tarafından eklenen etiketi kabul etmemek veya askıda bırakarak gizlemek ise seçenekler arasında.

Kullanılabilecek etiketler bir liste ile sınırlandırılmamış. Emoji’leri de kullanabilme imkanı veren etiketleri oluşturmak, tamamen kullanıcıların yaratıcılıklarına kalmış. Hesaplara eklenen etiketler, Linkedin’deki “endorse” özelliği gibi diğer hesaplar tarafından beğenilebilecek ve aldıkları beğeni sayısına bağlı olarak listenin üst sıralarında yer alacak.

Şu anda sadece Yeni Zelanda’da kullanıma sunulan ve test aşamasına olan bu özelliğin diğer ülkelerde ne zaman kullanılabileceği ise şu anda bilinmiyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak