Facebook Work Chat ile İş Arkadaşlarınızla Konuşun!

Birçok iş yerinin Facebook kullanımını yasaklama yoluna başvurduğunun farkına varan Facebook, geçen yıl sonunda duyurduğuFacebook at Work” isimli servisini bu yılın başında yayına almıştı.

Haber Kaynağı, Gruplar, Mesajlar ve Etkinlikler gibi araçları iş ortamı içerisinde de etkin bir şekilde kullanma olanağı sağlayan uygulama, kişisel Facebook profillerinden ayrı olarak, güvenlik ve gizlilik içinde, çalışma arkadaşları ile verimli bir şekilde iletişim kurma ortamı yaratıyor.

Şirket içi görüşme ve profesyonellere seslenme imkanı sunan bu servisin artık kendi mobil mesajlaşma uygulaması da bulunuyor. “Work Chat” isimli uygulama şimdilik sadece Android kullanıcılarına sunuldu. Work Chat, Facebook Messenger’dan bağımsız olsa da aynı kullanım öğelerine sahip. Yazışma, sesli görüşme, fotoğraf veya video gönderme, grup sohbeti gibi Messenger’da yer alan tüm özellikler Work Chat’te de mevcut.

Facebook Work Chat’i kullanabilmeniz için önce şirketinizin hesap açması, daha sonra ise iş için kendi profilinizi oluşturmanız gerekiyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak