Giyeni 40 Yıl Yaşlandıran Giysi

Şu anki yaşınıza 40 yıl ekleyin. Kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Bu sorunun cevabını veren çılgın giysi R70, giyeni 40 yıl yaşlandırıyor. Hayat sigortası şirketi Genworth tarafından üretilen yaşlandırıcı giysi, kireçlenme ve görme kaybı gibi yaşlılık sorunlarının nasıl bir deneyim olduğunu size birebir yaşatıyor. Giysinin tasarım ve üretim aşamalarında Genworth’la birlikte Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden Edward Schneider adlı yaşlılık bilimi profesörü, Hollywood özel efekt stüdyosu Spectral Motion ve illüstratör Christian Cordella çalışmış.

Çok ağır olan tungsten elementinden faydalanılarak el ve ayakları ağırlaştırılan giysinin eklem yerleri de zor hareket edecek şekilde ayarlanmış. Kıyafetle birlikte takılan kask gözlerin görüş kapasitesini düşürerek, katarakttan glokoma kadar farklı göz hastalıklarını taklit ediyor. Henüz bitmedi, dahası da var! Ayrıca giysinin kalıbı kişiyi öne eğilmeye zorlayarak kambur duruş pozisyonuna getiriyor.

Genworth, bu giysi ile toplumu yaşlıların yaşadıkları sorunlara karşı bilinçlendirmek istiyor. Firma ayrıca müşteri hizmetleri ekibini de telefondaki müşterilerini daha iyi anlasınlar diye R70 ile eğitmeyi planlıyor. Gençlerin yaşlıların halinden daha iyi anlamasına vesile olacak R70, bu eziyeti çekmeye ikna olan herkesi bilinçlendirmeye hazır.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak