Güncelleme Sırası Twitter’da!

Gündemi en çok takip ettiğimiz Twitter adeta yeni nesil haber kaynağımız. Çoğu bilgiyi oradan öğreniyoruz, hatta en çok orada gülüyoruz, eğleniyoruz, bazen yas bile tutuyoruz. Son zamanlarda mention özelliğini güncelleyen ve mention yaptığımızda kullanıcı adını karakterden düşmeyen haliyle dikkatleri üzerine çeken Twitter, bu sefer kapsamlı bir değişime gitti!

Web arayüzünü yenileyen Twitter, iOS ve Android uygulamalarında da güncellemeler yaptı. Twitter, bu yeni tasarımıyla beyaza ağırlık verdi ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Eleştiriler de alan Twitter’ın yeni görünümü aslında daha modern ve düzenli olmuş diyebiliriz. Sade bir görünüme geçen Twitter’ın kullanımı da kolaylaştı.

Neler Bu Güncellemeler?

Peki, neler bu güncellemeler? Hemen anlatalım. Öncelikle Tweet’lerdeki etkileşim düğmelerinde değişiklik yapan Twitter, ok şeklindeki “cevapla” düğmesini artık konuşma baloncuğu simgesine dönüştürdü. Bunun yanında yan gezinti menüsü de güncellendi! Profil, hesaplar, ayarlar ve gizliliğe tek bir yerden kolayca erişim sağlanıyor! Çoğunlukla görsel olan değişikliklerle Twitter kare fotoğrafları daire olarak değiştirmiş ve bununla da kalmamış; alt taraftaki araç çubuğunu dört simgeye indirmiş. Ayrıca, linkler artık uygulama içindeki tarayıcıda açılıyor ve sizi tekrar mobil tarayıcınıza yönlendirmiyor.

Twitter durmuyor ve kullanıcılardan gelen geri bildirimleri değerlendirerek araştırmalara devam ediyor. Aslında daha modern ve düzenli bir görünüme erişmiş olan Twitter yine de gözümüzün bebeği. Seviyoruz seni Twitter!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak