Karşıya Geç, İltifatı Kap!

Brezilyalı kurabiye markası Biscoitos ZeZe’nin yaptığı reklam kampanyaları toplumsal fayda sunmaya devam ediyor. “Compliments at the Traffic Light (Trafik Işıklarındaki İltifatlar)” adlı son reklam kampanyasıyla da karşıdan karşıya geçmek için bekleyen yayaları şöyle uyarıyor: “Birbirinize bakın ve not verin!”

Trafik ışığı direklerine yapıştırılan iki poster ile yayalara karşılarındaki kişi hakkında ne düşündüklerini soran Biscoitos ZeZe, hazırladığı etiketlerinde 6 iltifat önerisi bulunduruyor. Yaya, karşısındaki kişi için bu iltifatlardan birini seçerek üzerine renkli bir mıknatıs yapıştırıyor. Karşıdaki yaya ise karşıdan karşıya geçme işlemi tamamlandıktan sonra kendisine verilen iltifatı görüyor.

Biscoitos ZeZe’nin önceki reklam kampanyalarına göz attığımızda da yine insanları sosyalleşmeye çağıran içerikler görüyoruz:

Friendship on the Bus (Otobüsteki Arkadaşlık)

Marka, Şubat ayındaki reklam kampanyasında sıkıcı otobüs yolculuklarında yanımızdaki kişiye dönerek onunla diyalog kurmayı hatırlatıyordu.

The Chair on Street (Sandalye Sokakta)

Nisan ayında duyurduğu reklam kampanyasında ise insanlara “Sandalyelerinizi kapı önüne çıkarın.” diyordu. Mahalle sakinlerini komşularıyla yan yana oturmaya ve abur cubur bir şeyler atıştırarak sohbet etmeye teşvik eden bu kampanya da büyük yankı uyandırmıştı.

Biscoitos ZeZe bir kurabiye markası olarak insanları atıştırmalıklarını tüketmeye çağırırken bunu ürün odaklı düşünerek değil, insanları sosyal anlamda yakalayan duygular üzerinden başarıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak