İş Hayatı İçin Facebook Workplace

facebook-workplace

Ailemiz ve arkadaşlarımızla haberleşmek için kullandığımız Facebook’u iş arkadaşlarımızla haberleşmek için de kullanabilir miyiz?

Facebook, Workplace uygulamasını geliştirme fikrine kendi ofisinde Facebook’u iş iletişimi amacıyla kullanması sayesinde ulaşmış. Öncelikle birkaç firmayla yaklaşık 2 yıldır test ettiği Workplace’te şu an 1000’in üstünde kuruluş bulunuyor. Workplace, aslında daha önce bloğumuzda yer verdiğimiz Facebook at Work uygulamasının yeni ve gelişmiş hali.

Başlangıçta LinkedIn’e benzeyeceği tahmin edilen uygulama, aslında ondan çok daha farklı olan Slack adındaki şirket içi mesajlaşma, veri alışverişi ve proje yönetimi uygulamasına benzemiş.

facebook-workplace-arayuz
Facebook Workplace, Slack uygulamasından birçok özellik alıyor.

Reklamlardan arındırılmış bir alan olan Facebook Workplace, farklı bir iş modeline sahip. Burada firmalar ekledikleri üye çalışan sayısına göre ödeme yapacaklar ve böylece platform reklamsız gelir sağlayacak.

Facebook Workplace’in öngörülen ücretlendirme tarifesi şöyle:

  • Aylık aktif kullanıcı sayısı 1.000 kişiye kadar olan şirketlere: Kullanıcı başı 3$
  • Aylık aktif kullanıcı sayısı 1.000’den fazla 10.000’den az olan şirketlere: Kullanıcı başı 2$
  • Aylık aktif kullanıcı sayısı 10.000’den fazla olan şirketlere: Kullanıcı başı 1$
facebook-workplace-uygulama
Facebook Workplace profil sayfası

Facebook Workplace‘teki hesabınız, kişisel Facebook hesabınızdan tamamen bağımsız olacak. Düzeysiz esprilerin, yeğeninizden gelen oyun isteklerinin ya da çirkin çıktığınız fotoğraflarınızın Facebook Workplace’te yer almayacağı konusunda içiniz rahat olabilir.

facebook-workplace-calisan
Facebook Workplace video araması

Mesajlaşma, video arama, şirket içi çoklu bağımsız gruplar oluşturma gibi özelliklerinin yanında Facebook Workplace; Asana gibi SaaS programlarıyla entegre olma olanağı da sunuyor.

Workplace’i kullanmaya başlayan şirketler arasında Campbell’s, Danone, Renault Retail Group ve Booking.com bulunuyor. Uygulama hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Facebook Workplace resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak