LinkedIn Artık İlanlarda İşe Gidiş Sürenizi de Gösterecek

İşe gidip gelirken harcanan sürenin birçok çalışan ve iş arayan için çok önemli bir kriter olduğunu biliyoruz. Örneğin, Amerika’da insanların %85’i evlerine daha yakın ve daha kısa sürede ulaşabilecekleri bir iş için maaşından kesilme yapılmasını bile göze alabileceğini belirtmiş.

Profesyonel ağ platformu LinkedIn de bu önemli konuyu gündemine taşıyarak, potansiyel işe gidiş geliş saatinizi anlamanıza yardımcı olabilecek “İşe Gidiş” (“Your Commute” ) özelliğini son güncelleme ile bünyesine ekliyor.

Yenilikler bununla da sınırlı değil. LinkedIn maaş analizlerini, becerilerinizin ve deneyimin rolün gerektirdiği şeyle nasıl eşleştiğini, kimin pozisyonuna yönlendirebileceğini ve şirket ve potansiyel ekiple ilgili bilgileri, ilan sayfasında görebilmenize de imkan tanıyor.

LinkedIn‘de iş ilanlarını ziyaret ederken, “İşe Varış Süreni Gör” bölümünde, harita üzerinden potansiyel yeni ofisinize yürüyerek, arabayla veya toplu taşıma araçlarıyla ne kadar sürede işe ulaşacağınızı hesaplamak için adresinizi girebileceksiniz. Şirket çok yakında, konum bilgilerinizi cihazınıza yerel olarak kaydetme seçeneğini de sunmaya hazırlanıyor. Bu bilgileri sizden başka kimsenin görmesine izin vermiyor.

LinkedIn’in sunmaya başladığı bu özellikle siz de artık tercihlerinizi ya da iş başvurularınızı yaparken işe gidiş-geliş sürenizi kolayca görecek, kararınızı size en uygun seçeneklere yoğunlaştırabileceksiniz. İşe giderken harcadığınız süreyi görmek, sizi belki kariyeriniz hakkında başka alanlara da yönlendirir, kim bilir…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak