LinkedIn Mesajlarında Yenilik Rüzgarı

İş hayatının sosyal medyadaki karşılığı LinkedIn, kullanıcılarının daha keyifli mesajlar yazabilmesi için birtakım yeniliklere imza attı.

Gelin, LinkedIn “Mesajlar” bölümüne ne gibi yenilikler getirmiş bir bakalım.

Daha Uzun Mesajlar Yazma İmkanı

Kullanıcıların, fikirlerine önem verdikleri bir profesyonele mesaj atarken kelime sınırına takılmasını istemeyen LinkedIn, onlara düşüncelerini uzun uzun anlatma imkanı sunuyor. Mobil cihazlarda hizmete sunulan özellik kısa süre içerisinde masaüstü versiyona da gelecek.

Dosya Paylaşımı

Bazen LinkedIn’de fikir ve düşüncelerimizi yazılı olarak ifade etmek yeterli olmayabilir. Elimizdeki diğer dokümanları da dosya ile karşı tarafa iletmek isteriz. Neyse ki LinkedIn, mobil uygulamasına getirdiği yenilik ile dosya paylaşımının da önünü açıyor. Artık bir işveren ile CV’sini paylaşmak isteyen genç bir profesyonel PDF, DOC, XLS ve PPT seçeneklerinden birini tıklayarak dosyasını gönderebilir.

Masaüstünden Yepyeni Emoji’ler Gönderme 

Bir emoji, kimi zaman binlerce kelimeye bedeldir. Düşüncelerini uzun uzun anlatmak istemeyen kullanıcıların imdadına LinkedIn’deki emoji arşivi yetişiyor. Üstelik aranan emoji’yi bulmak için anahtar kelimeye ya da bir kategoriye göre arama yapmak da mümkün.

Grup Sohbetlerini Kolaylıkla Yönetme

LinkedIn, grup sohbeti başlatmak için de birtakım kolaylıklar düşünmüş. Artık LinkedIn’in mobil uygulamasında aynı sektördeki iş arkadaşlarıyla grup mesajları oluşturmanın yeni bir yolu var. Yeni bir grup mesajı oluşturmak için “+” simgesine dokunduğumuzda, bazı grup önerileri gelecek. Bu öneriler çalıştığımız şirket, gittiğimiz okul veya son zamanlarda mesajlaştığımız kişilere göre olacak.

Ayrıca LinkedIn uygulamasında grup mesajlarımızdaki kişileri de rahatlıkla kaldırabiliriz. Grup mesajımızın sağ üstündeki üç noktaya dokunarak, kaldırmak istediğimiz kişileri seçebiliriz.

Mesajlarda Kullanıcıları Mention’lama

Sosyal medya platformlarında kendisini yakından tanıdığımız @ işaretini artık LinkedIn mesajlarında da kullanabileceğiz. Sohbete katılmasını istediğimiz kullanıcının adının önüne @ işareti eklememiz yeterli.

Web Üzerinden Görsel Kopyalayıp Yapıştırma

LinkedIn mesajlarımızda düşüncelerimizi görsel yolla ifade etmenin tek yolu emoji’ler değil. Web üzerinde beğendiğimiz görselleri kopyalayarak da mesajlarımıza ekleyebiliriz.

Kullanıcılarını can kulağıyla dinleyerek “Mesajlaşma” bölümüne bunca yeniliği getiren LinkedIn’i tebrik ediyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak