LinkedIn Sesli Mesajları

Uzun mesajları yazmanın zorluğunu artık yaşamanızı istemeyen LinkedIn, sesli mesaj özelliği getirdi. Böylece söylemek istediklerinizi yazmak yerine sesli kaydederek bağlantılarınızla daha hızlı iletişime geçebileceksiniz.

LinkedIn, bu çıkarımı rastgele yapmıyor; çünkü araştırmalara göre insanlar yazmaya göre 4 kat daha hızlı konuşabiliyor. Uzun ve karmaşık fikirleri anlatmak için sesli mesajların tercih edilmesinin temel sebebi de işte bu oluyor.

LinkedIn sesli mesajlarının hareket halindeyken ya da başka işlerle uğraşırken kolaylık sağlaması gibi pratik artıları da mevcut. Hatta kimilerine göre bu yöntemin daha kişisel ve samimi olduğu da düşünülebilir.

Nasıl kullanacaksınız?

LinkedIn sesli mesaj özelliğini kullanmak için mesajlaşma alanının altında çıkan mikrofon simgesine basmanız gerekiyor. Parmağınızı simgede basılı tutarak sesinizi kaydetmeye başlayabilirsiniz. Parmağınızı mikrofon simgesinin üstünden kaldırdığınızda ise mesajınız gönderilmiş oluyor.

Diyelim ki bir hata yaptınız ve mesajınızı göndermekten vazgeçtiniz; panik yok! Bu durumda parmağınızı mikrofon simgesinden basılı halde kaydırarak uzaklaştırmanız gönderimi iptal ediyor.

Haydi, şimdi siz de deneyin!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak