LinkedIn’den Yine Bol Yenilikler

Her gün milyonlarca çalışan ve şirket; yeni iş fırsatlarını, sektörleriyle ilgili son dakika haberlerini ya da bir konu hakkındaki görüşlerini paylaşmak için iş platformu LinkedIn’de bir araya geliyor. Bu buluşmalara kayıtsız kalamayan LinkedIn, kullanıcıların etkileşimini artırmak için yeni yollar geliştirdi.

Fotoğraf etiketleme ve video mesajlar başta olmak üzere LinkedIn’in son yeniliklerini merak ediyorsanız hemen anlatmaya başlıyoruz.

İş Arkadaşlarınızı Fotoğraflarda Etiketleyin

Kurumsal bir LinkedIn sayfasının üretim hattından paylaştığı bir fotoğrafta alın teriyle çalışan Ahmet Usta’yı etiketlemesi daha samimi olmaz mı? Ya da çalışanlarıyla birlikte imza attıkları bir başarıyı kutlayan yöneticinin, paylaştığı toplu fotoğrafta emeği geçen herkesi etiketlemesi güzel olmaz mı? İşte LinkedIn’in dev yeniliklerinden biri bu: Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi LinkedIn’de de paylaştığımız fotoğraflardaki kişileri etiketleyebileceğiz.

Duygularınızı LinkedIn Reaksiyonlar ile İfade Edin

Diğer yeniliğin duyurusunu aslında Nisan 2019’da yapmıştık: reaksiyonlar! LinkedIn’e yepyeni reaksiyonlarımız Kutlama (Celebrate), Sevgi (Love), Bilgili (Insightful) ve Meraklı (Curious) geliyor. Böylece terfi eden arkadaşlarınızı alkışlarla tebrik edebilir, sizinle birlikte yaşadığı bir deneyimi paylaşan iş arkadaşınıza kucak dolusu sevgiler yollayabilir ya da yeni öğrendiğiniz bir şeyi ifade etmek için bilgili emoji’sini kullanabilirsiniz.

Özelden Video Mesajlar Paylaşın

LinkedIn’de fikirlerini gerek bağlantılarla gerekse videolarla paylaşanların sayısı da azımsanmayacak düzeyde. Bu popülaritenin farkında olan LinkedIn, kullanıcılarına mesajlaşma esnasında video paylaşmanın yolunu da açıyor. Kısa süre sonra mesaj kutunuzu açtığınızda video mesaj özelliğini görürseniz sakın şaşırmayın.

Bağlantılarınızla Dosya Paylaşın

İş dünyasını temsil eden bir platformda PowerPoint sunumları ve PDF dosyaları olmaz mı hiç? Dünyanın dört bir köşesindeki binlerce profesyonel, düşüncelerini ve bilgi birikimini hazırladığı sunumlarla paylaşabilecek.

Post ve Mesajlaşma Butonlarının Yeni Yeri Neresi?

LinkedIn, mobil uygulamasında “Mesajlaşma” ve “Yayınla” butonlarının yeri konusunda da bir değişikliğe gidiyor. Daha kolay paylaşım yapabilmemiz için “Yayınla” butonunu ekranınızın altında orta noktada göreceksiniz. “Mesajlaşma” butonu ise sağ üst köşedeki yerini aldı.

Gruplarınıza ve Takip Ettiğiniz Etiketlere Kolaylıkla Ulaşın

LinkedIn, katıldığınız gruplar ve takip ettiğiniz etiketler her an gözünüzün önünde olsun diye onları masaüstü versiyonunda zaman akışınızın sağ köşesine konumlandırdı. Mobilden onlara ulaşmak için de profil fotoğrafınızın sol üst köşesine tıklayabilirsiniz.

LinkedIn ne de çok yenilik yapmış değil mi? Tebrikler LinkedIn…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak