Meerkat Cameo

Meerkat, yeni eklediği Cameo özelliği ile canlı yayını kullanıcılar arasında paylaştırabilen ilk ücretsiz uygulama olmayı başardı. 60 saniye süren Cameo devreye girdiğinde izin verdiğiniz kullanıcılar yayınınızı bu zaman zarfında devralıyor.

Yayınınızı izleyen kişiler arasından istediklerinizi sizin yerinize devam etmeleri için davet edebiliyorsunuz. Bunu ya profile tıklayarak ya da Cameo @kullanıcıadı yorumuyla başarıyorsunuz.

60 saniye bittiğinde ya da isterseniz daha önce, yayın sona eriyor ve ilk sahibi devam ettiriyor. Bu sayede yayın daha çok yönlü devam ettirilebiliyor.

Meerkat Library

Bir yeni özellik de beta versiyonuyla sunulan Meerkat Library. Sadece sizin görebildiğiniz bu alanda eski yayınlarınızı saklayabiliyorsunuz. Sadece seçtiğiniz yayınlar kütüphanede tutuluyor.

Twitter’a bağımlılık azalıyor

Yeni güncellemede Facebook ile daha iyi entegrasyon sağlayan değişiklikler de var. Örneğin, artık Meerkat’e Twitter yerine Facebook ile de üye olabiliyorsunuz. Arkadaşlarınız ya da takip ettiğiniz Facebook sayfaları Meerkat hesapları açarsa size duyuru mesajıyla haber veriliyor.

Kendi canlı yayın uygulaması olan Twitter’a bağımlılığını azaltan Meerkat akıllıca bir hareket yapmışa benziyor. Periscope ile azılı bir rekabete tutuşan Meerkat’in yeni versiyonuyla yarışta öne çıktığını söyleyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak