Messenger v1.2

messenger-v1-2

Facebook Messenger şimdiye kadarki en gelişmiş sürümünü kullanıcılara sundu. Adı, “Messenger v1.2” diye geçen güncellenmiş mesajlaşma platformu, kullanıcı deneyimini güzelleştiren birkaç yeniliğin yanında ödemeleri de kendi bünyesine çok güçlü bir şekilde entegre ediyor.

Uzun zaman konuşulan ve eklenmesine kesin gözüyle bakılan sosyal ağlarda mobil ödeme özelliği, Messenger’da faaliyete geçtiğinden beri bazı basitleştirmelere ihtiyaç duyuyordu. Messenger, bu anlamdaki en büyük güncellemesini v1.2 ile gerçekleştirerek Facebook ya da Messenger’a kayıtlı kredi kartı üzerinden ödeme süreçlerini yeni arayüz desteği sayesinde kolaylaştırdı.

Ayrıca Messenger’da markaları takip eden kullanıcıları yönlendirmek için markayla ilk etkileşime geçtikleri anda devreye giren bir “Hoş geldin!” alanı tasarladı.

Reklam verenler için gelen bir yenilik ise tıklandığında hedef olarak Messenger sohbetlerini seçebilme özelliği.

Facebook, her ne kadar Snapchat’i kopyalamasıyla bol bol eleştirilse de diğer mesajlaşma uygulamalarına göre üstün birçok özelliği başarıyla entegre ettiği Messenger platformuna çok önem veriyor. Bugüne kadar Messenger üzerinde çalışan 34 binden fazla geliştirici 30 bin küsur bot geliştirdi.

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak