Mini Uygulama LinkedIn Lite

Facebook Lite, Messenger Lite ve Twitter Lite‘ın ardından; LinkedIn de uygulamasının Lite versiyonunu çıkardı!

İnternet her ne kadar dünyada yaygınlaşsa da mobil internet, mobil veri hızı ve mobil internetin finansal ulaşılabilirliği halen çok geride. Bu durumda 30-40 MB’lık veri indirimlerinin artık önemsiz olduğu birinci dünya ülkelerinin aksine, bu veri miktarları dünyanın birçok ülkesinde halen sıkıntı yaratıyor.

Android telefonlarda indirebileceğiniz standart LinkedIn uygulaması 18,34 MB’lık veri indirimi gerektirirken bu rakam iPhone‘larda 141 MB’a kadar çıkabiliyor. İnternetin kısıtlı olduğu ülkelerdeki bir kullanıcının bu verileri indirmesi haliyle zorlaşıyor.

Artık daha ulaşılabilir olmayı planlayan LinkedIn, işte tam da bu noktada devreye girerek sadece 1 MB’lık uygulaması LinkedIn Lite‘ı piyasaya sürüyor. Standart LinkedIn uygulamasındaki çoğu özelliği içinde barındıran LinkedIn Lite, internetin kısıtlı ve pahalı olduğu ülkelerde veri tasarrufu sağlıyor.

LinkedIn Lite, ilk test edildiği Hindistan başta olmak üzere 60’dan fazla ülkede sunulmaya başladı. Ülkemizde de indirilebilen uygulama, Google Play mağazasına eklendi bile.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak