Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geçti!

mobil-tablet

Globalde ve ülke bazında internet kullanım istatistiklerini kaydeden StatCounter web sitesi, Ekim 2016 itibarıyla dünya tarihinde ilk kez mobilde ve tabletteki internet kullanımının masaüstünü geçtiğini duyurdu.

mobil-internet-kullanimi
Telefon ve tablet cihazlardan internete girme oranı %51,3.

Mobil cihazlar olarak da bilinen cep telefonlarından ve tabletlerden internete girme oranı toplandığında %51,3 elde ediliyor. Bugüne kadar masaüstü bilgisayarların her daim arkasında kalmış mobil internet kullanımının yakaladığı yükseliş trendinin yakın zamanda değişmesi beklenmiyor. Mobil internetin gücünü fark eden Google gibi şirketler bu alana yatırım yapmaya devam ediyor. Mobile uyumlu sitelerin aramalarda daha üstlerde çıkması bunun en önemli adımıydı.

mobil-internet-kullanimi-turkiye

Altyapı sıkıntısı yaşadığı için öncelikli olarak mobile yatırım yapan büyüyen ekonomilerde, mobil internet oranı %75’lere ulaşabiliyor. Türkiye’deki durum ise çok farklı değil. Cep telefonu ve tabletlerden internete girme oranı Ekim 2016 itibarıyla %60,22’ye ulaşmış durumda. Türkiye’deki işletmelerin dijital stratejilerinde mobil internet trendini göz önüne alarak mobil cihazlara ağırlık vermeleri faydalı olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak