Periscope Yeni Özelliklerini Duyurdu

Bugüne dek yalnızca portre modunda, yani dikey çekime izin veren popüler canlı yayın platformu PeriscopeiOS ve Android uygulamalarına gelen güncelleme ile birlikte artık kullanıcıların manzara modunda yatay çekim yapmasına da olanak tanıyor. Kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenen bu özellikle ile, hazırlıkları süren Apple TV uygulamasında da büyük ekranda daha iyi bir izlenme deneyimi sunacağı düşünülüyor.

Periscope, yaptığı güncelleme ile kritik bir konuya daha değindi: Facebook paylaşımı. Bugüne dek Twitter ile doğrudan bağlantılı olarak ilerleyen uygulama, artık kayıtların yayın bağlantılarını Facebook’ta da paylaşmanın önünü açıyor.

Android’e Yeni Gizlilik Özelliği

Sadece Android’e gelen ve karşılıklı takipleştiğiniz kişilere özel yayın yapan Mutual Follow seçeneğiyle Periscope, global arenada yer almasını istemediğiniz canlı yayınlara olanak tanıyor. Özellik, yakın tarihte iOS’e de gelecek.

Yeni eklenen özelliklerden Share Context, yani “içerik paylaşımı” ise takipçileriniz yayınınızı paylaştığında görsel bir tasarımla sizi haberdar ediyor.

Eylül ayının Periscope için yenilikler açısından dolu dolu geçtiğini söyleyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak