Periscope’tan Marka Sponsorlu Kalpler!

Türkiye’de adı Scope olarak değişen ama yurt dışında halen Periscope olarak tanınan canlı yayın uygulamasındaki kalpler artık marka sponsorluğunda olacak!

Scope’ta markalı günler başlıyor

Geçtiğimiz ay canlı yayın öncesi reklamlarını duyuran Scope, ya da diğer adıyla Periscope, izlediğimiz yayınları beğendiğimizi belirtmek için kullandığımız kalplere reklam almaya başlıyor. Markaların satın aldığı kalp ikonları yeniden tasarlanarak yepyeni şekillerde karşımıza çıkabiliyor.

İlk defa “Hızlı ve Öfkeli 8” filminin tanıtımında kullanılan bu özellik, markalara sunulan yeni reklam araçlarının arasına katıldı. NBC tarafından hazırlanan kampanyada Persicope’a giriş yapan kullanıcılar, kalpler arasında “F8” logosuyla beğensini gösterebildi.

Markalı özel tasarım kalplerin canlı yayınlardaki etkileşimi artırması bekleniyor. Sponsorlu kalpler, ister tek başına ister canlı yayın öncesi reklamlarıyla birlikte kullanılabiliyor.

Bu gelişme, Twitter ve Periscope gibi sosyal medya mecralarının canlı yayınlarına yeni özellikler getirmeye devam edeceğinin sinyalini veriyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak